Kuzine Soba

Kuzine Nedir?

Türk Dil Kurumu (TDK) göre Kuzine, hem ısıtmaya hem de üzerinde yemek pişirilen soba anlamına gelmektedir.

Kuzine Soba Nedir

Üzerinde yemek pişirilen ve odun ve kömür yakılarak ısınmaya yarayan bir ısı aracıdır. Daha detaylı bilgi için Kuzine Soba Nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Kuzine Soba Ölçüleri ve Ebatları ?

Kuzine Soba ölçüleri ve ebatları fırının büyüklüğüne göre değişmektedir. Yükseklikleri 60cm, uzunlukları 80 cm ve genişlikleri ortalama 40cm’dir.Daha detaylı bilgi için Kuzine Soba ölçüleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Kuzine Soba Çeşitleri ?

Kuzine soba çeşitleri üçe ayrılır. Şömine sobalar ,kovalı sobalar ve tuğlalı sobalar… Daha detaylı bilgi için Kuzine soba çeşitleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Kuzine Soba Kaç Kilo ?

Kuzine sobalar 30kg-80kg arası değişmektedir. Şömine ve tuğlalı sobalar kovalı sobalara göre ağırdır.

Kuzine Soba Yakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Kovanın 2/3’nü kömür ile doldurun. Soba havalandırmalarını açmayı unutmayın. Daha detaylı bilgi için Kuzine Soba Yakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızı okuyabilirsiniz.

Kuzine Soba Fiyatları ?

Kuzine Soba fiyatları çok değişkendir. Kuzine kovalı sobalar 500-1500 TL arası değişmektedir. Tuğlalı kuzine sobalar 1000 ile 1800 TL arası değişmektedir. Şömine Sobalar 1500 ile 5000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Kuzine Soba Nasıl Yakılır ?

Soba kovasının içerisince kül varsa dökün. Soba kovasının ızgarasını düzgünce kovaya yerleştirin. Soba kovasının yarısına kadar kömür koyunuz. Daha detaylı bilgi için soba nasıl yakılır yazımızı okuyabilirsiniz.